Oblo

Szybko, Tani i Skutecznie

Artykuły

City break – pomysł na ciekawy weekend

Weekend to czas, który większości ludzi kojarzy się z odpoczynkiem od obowiązków zawodowych. Te dwa dni w tygodniu często przeznaczamy więc na relaks i rozrywkę. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej poświęcić go na zwiedzanie nowych miejsc, niż spędzenie wolnego na kanapie.

City break – dlaczego warto?

City break to nic innego jak krótkie, trwające kilka dni wyjazdy do dużych miast. Tego typu podróże doskonale sprawdzą się w przypadku osób lubiących poznawać nowych ludzi i nowe miejsca. Oczywiście nie muszą to być pobyty w miastach polskich – równie ciekawie zapowiadać się będą wyjazdy do Londynu, Madrytu czy innych europejskich metropolii, które mają wiele ciekawych zabytków i innych atrakcji.

Obecnie organizację takiej krótkiej wycieczki znacznie ułatwia bogata oferta tanich linii lotniczych – przelot trwa stosunkowo krótko, dzięki czemu podróżujący mają nieco więcej czasu na zwiedzanie miasta i poznawanie jego atmosfery. City brak to doskonały pomysł zarówno na podróż w większej grupie przyjaciół, jak i na romantyczny wyjazd tylko we dwoje. Pamiętajmy jednak, że warto dobrze się do niego przygotować. Zaznaczenie na mapie turystycznej wszystkich miejsc i atrakcji, jakie zechcemy zobaczyć to nie wszystko – nie mniej istotna będzie wymiana pieniędzy.

Jak się przygotować do wyjazdu?

Jeśli chcemy dobrze bawić się w podróży, a jednocześnie nie wydawać zbyt wiele na samolot, zdecydowanie lepiej będzie przyjrzeć się ofertom tanich linii lotniczych. Korzystając z Internetu można porównać ceny poszczególnych przewoźników i tym samym zdecydować się na najlepszą propozycję.

Oczywiście warto też sprawdzić, czy któraś z firm oferujących tanie loty nie ma akurat ciekawych promocji pozwalających dodatkowo obniżyć koszt samej podróży. Pamiętajmy, że w przypadku krótkich weekendowych wyjazdów opcja skorzystania z samolotu jest najrozsądniejsza – podróż samochodem byłaby zbyt męcząca i zajęłaby znacznie więcej czasu. O czym jeszcze pomyśleć? Jeśli chcemy obejrzeć najważniejsze zabytki w mieście, w którym spędzamy weekend, warto przygotować się do zwiedzania lub chociaż zaplanować plan spaceru. Dzięki temu nie przegapimy żadnych istotnych obiektów.

  Gres, terakota, a może glazura? Jakie płytki ceramiczne wybrać?

Wymiana pieniędzy w kantorze

Wybierając się do innego kraju musimy również pomyśleć o wymianie odpowiedniej ilości pieniędzy na obcą walutę. Zdecydowanie lepiej zająć się tym nieco wcześniej – szukanie kantoru w ostatniej chwili może być stresujące. A jeśli chcemy skorzystać z lepszej oferty niż ta proponowana przez kantory stacjonarne lub banki, możemy wymienić pieniądze online.

Taki sposób pozwala zaoszczędzić dzięki korzystniejszemu kursowi, a specjalne platformy pozwalają w bezpieczny sposób kupować i sprzedawać euro, funty czy franki. Po rejestracji można wymieniać pieniądze bezpośrednio pomiędzy zalogowanymi użytkownikami po określonym samodzielnie kursie bądź też po najlepszym kursie dostępnym w danym momencie. Planujesz wyjazd za granicę i zastanawiasz się gdzie warto wymienić pieniądze? Więcej informacji na ten temat znajdziesz.

Udostępnij

O autorze