Oblo

Szybko, Tani i Skutecznie

Artykuły

Jak wyeksponować telewizor na ścianie w salonie?

Jak wyeksponować telewizor na ścianie w salonie?

Salon to centrum domu, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Wspólnego oglądania ulubionych filmów i seriali. Miejscem, na które najczęściej pada nasz wzrok podczas przebywania w tym pokoju, jest ściana z TV. A zatem jaki wybrać pomysł na ścianę w salonie, aby jej aranżacja pasowała do naszej nowej lub istniejącej koncepcji wnętrza? Jakie warunki należy rozpatrzyć?

Zabudowa telewizora – sposób nr.1

telewizor na ścianieRozpatrując podstawowy dylemat „zabudowa, czy dekoracja” musimy wziąć pod uwagę pojemność mieszkania. Projektanci generalnie odchodzą od zabudowy TV w salonie, stawiając na otwartą przestrzeń. Ale w małym mieszkaniu możemy nie znaleźć wystarczająco miejsca do przechowywania, jeśli zrezygnujemy z mebli na ścianie TV. Często pełnią one role serwantki, kredensu, biblioteczki czy barku. Jeśli zdecydujemy się na usunięcie mebli – mamy do wyboru różne pomysły na dekorację ściany za telewizorem.

Dekoracja ściany z telewizorem – jaki rodzaj materiału wybrać?

Ściana w strefie TV często nadaje charakteru całemu wnętrzu. W zależności od tego jaki styl ma reprezentować wnętrze mamy do wyboru pozostałe sposoby:

  1. Proste i oryginalne metody malowania ściany z TV – pozwalają na zabawy z kolorami. Pasują do wnętrz w każdym stylu ze względu na obecność na rynku wielu kolorów i faktur farb. Pozwala to na wyeksponowanie telewizora za pomocą obrysu jego kształtu w kontrastującym kolorze na ścianie.
  2. Tapety i fototapety – różnorodność wzorów sprawia, że stosuje się je do wnętrz w stylu skandynawskim, glamour, eklektycznym, tradycyjnym, nowoczesnym. Tapety na ścianie za telewizorem z intensywnymi wzorami, np. roślinnymi są na tyle dekoracyjne, że pokój nie będzie wymagał już dodatkowych ozdobników. Trzeba na to zwracać uwagę, żeby nie stworzyć w pomieszczeniu chaosu wizualnego.
  3. Beton architektoniczny – doskonałe do wnętrz w stylu industrialnym, loftów Beton na ścianie z TV wygląda szalenie nowocześnie i prestiżowo, ale może też ochłodzić klimat pomieszczenia.
  4. Sztukateria – ciekawa i niedroga aranżacja. Produkty marki Orac Decor – listwy ścienne, kleje montażowe pozwalają na wykonanie dekoru, np. w formie ramy do telewizora we własnym zakresie. Można w ten sposób uzyskać rozmaite efekty stylistyczne, zarówno nowoczesne jak i retro.
  5. Drewno – naturalny, zawsze odpowiedni materiał aranżacyjny. Ociepla wnętrze, poprawia jego przytulność, wytłumia odgłosy, co jest cenne na ścianie z TV. Dostępne w wielu wersjach faktury i koloru. Dostępne są też płytki imitujące drewno.
  6. Ściana z cegły – Wielu inwestorów usuwa tynki i dokonuje kosztownej renowacji, by uzyskać ten modny efekt. W nowych budynkach możemy położyć cegiełkę ścienną w różnych kolorach: czerwoną, białą i czarną, nową i postarzaną.
  Walory ozdobne płytek ceramicznych poznań

Czytaj więcej na temat TV na ścianie w artykule: jak wyeksponować telewizor na ścianie

Udostępnij

O autorze