Oblo

Szybko, Tani i Skutecznie

Artykuły

Palety jednorazowe

Istnieje wiele rodzajów palet, które można wykorzystać do transportu. Jeśli nie potrzebujesz palet do wysyłki w przyszłości, palety jednorazowego użytku lub palety jednokierunkowe są najlepszym rozwiązaniem dla jednorazowego transportu produktu. Palety te nazywane są również lekkimi ze względu na ich konstrukcję i wagę. Obciążenie robocze różni się w zależności od konstrukcji i rozmiaru palety, może wynosić od 300kg do 1000kg. Produkuje się palety do jednorazowego użytku oraz palety jednorazowego użytku o wymiarach niestandardowych (w zależności od wymiarów i ładunku wymaganego przez klienta).

Palety jednorazowego użytku, które są wykonywane na zamówienie, mogą być również poddawane obróbce termicznej (zgodnie z przepisami IPPC). Mogą występować palety dwukierunkowe oraz czterokierunkowe. Paleta czterokierunkowa to taka, która pozwala na wjazd wideł wózka widłowego na wszystkie cztery strony. W przypadku palet drewnianych umożliwia to podnoszenie ich przez podłużnice, dzięki czemu nadają się one najlepiej do cięższych ładunków.

Czy paleta jednorazowa faktycznie jest jednorazowa?

Jednorazowe użycie palety nie oznacza wcale, że trzeba ich używać tylko raz. Palety te nadają się do stałego użytkowania, o ile nadają się do pracy – transportu lub magazynowania. Palety jednorazowego użytku nie podlegają zwrotowi (nie w systemie wymiany), co oznacza, że jeśli wysyłasz swoje produkty do kupującego, nie odbierasz ich z powrotem. Palety jednorazowego użytku są wykonane z niższej klasy drewna paletowego, dzięki czemu cena jest niższa i bardziej konkurencyjna w porównaniu z paletami powrotnymi. Palety jednorazowego użytku są popularne ze względu na ich niższą cenę, co jest korzystne dla jednorazowego eksportu produktów.

Należy pamiętać, że paleta jednokierunkowa JEST paletą zaprojektowaną i skonstruowaną w taki sposób, aby umożliwić wejście wideł tylko z tyłu lub z przodu. Palety jednokierunkowe są idealnie wykorzystywane, gdy wiesz, że nie będzie powrotu. Paleta jednokierunkowa jest preferowanym nośnikiem ładunku, szczególnie w przypadku eksportu i jest uważana za zbywalną.

  Sprawdź jaki wybrać tusz do drukarki hp 652?

Gdzie kupić dobrej jakości palety jednorazowe?

W Wielkopolsce istnieje wiele miejsc, gdzie można kupić palety, jednak w TEFRZE są to palety najwyższej jakości. Poza zakupem, można tam zbyt stare i uszkodzone palety, a firma wyda odpowiednie dokumenty potwierdzające przyjęcie materiału. Na stronie można znaleźć wszelkie informacje o tym rodzaju palet.

W razie wątpliwości można skontaktować się bezpośrednio z obsługą firmy, która pomoże w dobraniu odpowiednich palet pod konkretne potrzeby danego przedsiębiorstwa. Pamiętać również należy, że istnieje wiele rozmiarów palet. Istnieją dwa główne rodzaje palet: stringer i palety blokowe. Palety stringer mają trzy dłuższe kawałki drewna („stringer”) podtrzymujące boki i środek równoległych desek drewnianych. Są to zazwyczaj palety dwukierunkowe, ponieważ wózek widłowy może je podnosić tylko na dwa różne sposoby.

Udostępnij

O autorze