Oblo

Szybko, Tani i Skutecznie

Artykuły

Wstydliwy problem – nietrzymanie moczu

nietrzymanie-moczuWiele kobiet boryka się z problemem nietrzymania moczu. Jest to kłopot, którym niechętnie dzielimy się ze znajomymi i często szukamy skutecznych rozwiązań na własną rękę. Na szczęście w aptekach znajdziemy produkty, które pozwalają na normalne funkcjonowanie we własnym otoczeniu. Wystarczy dobrać odpowiedni środek chłonący i cały problem staje się mniej dokuczliwy.

Często kobiety cierpiące na nietrzymanie moczu stosują tradycyjne podpaski czy wkładki higieniczne. Nie zawsze jest to najlepszy sposób, gdyż krew i mocz mają różną gęstość, zatem środki absorpcyjne muszą różnić się wchłanianiem. Zanim zdecydujemy się na najlepszą ochronę, należy zastanowić się nad stopniem zaawansowania schorzenia oraz ilością i częstotliwością wyciekania moczu.

Największą popularnością cieszą się wkładki urologiczne, które wyglądem przypominają tradycyjne podpaski. Różnią się jednak specjalnym wkładem absorbującym mocz oraz ograniczającym nieprzyjemny zapach. Ten rodzaj wkładek przeznaczony jest dla osób z lekkim lub średnim nietrzymaniem moczu. Osoby, które mają poważniejszy problem z tym schorzeniem, powinny zaopatrzyć się w pieluchy anatomiczne lub pieluchomajtkami.
Warto również pamiętać o tym, że produkty wchłaniające należą do środków pomocniczych przysługujących wg NFZ co miesięcznie. Są to produkty refundowane a zasady refundacji zostały uregulowane przez odpowiednie akty prawne. Warto również wiedzieć, że w sprzedaży dostępnych jest kilka marek, jeżeli chodzi o wkładki urologiczne i można znaleźć takie, które spełniają oczekiwania.

  Materiały budowlane już w użyciu

Udostępnij

O autorze