Oblo

Szybko, Tani i Skutecznie

Artykuły

Zadbaj o swoje serce

Serce jest najważniejszym mięśniem w ciele człowieka. To od niego zależy nie tylko zdrowie, ale i życie. Odpowiednie dbanie o serce jest szczególnie ważne. Jednym z podstawowych badań, które pozwalają wykryć nieprawidłowości oraz zdiagnozować choroby mięśnia sercowego jest echo serca. Poznań jest miastem, w którym pracują najlepsi specjaliści w tej dziedzinie medycyny. Warto wykonać tu badanie, także profilaktycznie.

Badanie echo serca w Poznaniu – jak przebiega?

Badanie obywa się w pozycji leżącej. Pacjent ułożony musi być w pozycji na wznak albo na lewym boku. Obserwacja serca możliwa jest dzięki głowicy aparatu USG. Po nałożeniu na nią specjalnego żelu głowica ta odbiera i nadaje fale dźwiękowe. Lekarz przykłada ją w różnych kombinacjach do klatki piersiowej pacjenta, obserwując pracę najważniejszego mięśnia. Obraz wyświetlany jest na monitorze. Badanie jest bezbolesne i bezinwazyjne.

Czy badanie warto wykonać u dzieci?

Echo serca warto wykonać za każdym razem, gdy pojawią się niepokojące objawy (na przykład zaburzenia rytmu serca, bardzo szybkie męczenie się). Młody wiek nie jest przeciwskazaniem do badania. Jeżeli rodzic usłyszy szmery w sercu maluszka, warto udać się do kardiologa.

Echo serca u dzieci w Poznaniu wykonywane jest w atmosferze, która nie odstrasza małego pacjenta. Rodzic dziecka jest obecny przy badaniu. Co więcej, w związku z nową technologią, echo serca wykonane może być także w domu pacjenta. W przypadku dzieci oraz osób starszych jest to ogromne ułatwienie. Więcej na temat badania przeczytać można tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/kardiologia.

  Popularne przyczepki samochodowe

Udostępnij

O autorze